Domy koło Krakowa na sprzedaż – klienci wybierają je coraz częściej!

dom koło krakowa

Zakupienie mieszkania lub domu w Krakowie to niemały wydatek. Aby zaoszczędzić, wiele klientów decyduje się na oferty dostępne w okolicy miasta.

Zainteresowanie, jakie wzbudzają domy koło Krakowa, stale rośnie. Aktualnie, gdy ceny nieruchomości są na wysokim poziomie, zakupienie nieruchomości poza miastem jest często najkorzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia kosztów. Ma ono również szereg innych zalet.

Domy pod Krakowem – rynek pierwotny i wtórny

W okolicy Krakowa znajduje się wiele miast i mniejszych miejscowości, do których obecnie przeprowadza się wiele osób. Dostępne tam domy są atrakcyjną alternatywą dla tych znajdujących się bliżej centrum. 

Wśród domów dostępnych w okolicy Krakowa znajdują się zarówno nieruchomości na rynku pierwotnym, jak i wtórnym. Dzięki temu osoby zainteresowane przeprowadzką mogą dobrać do swoich potrzeb taką ofertę, która będzie odpowiadała im pod każdym względem.

Domy pod Krakowem od dewelopera

Nowe domy koło Krakowa to kusząca propozycja dla osób, które poszukują nowego, gotowego do wykończenia lub też wykończonego w opcji pod klucz miejsca do zamieszkania.

Nowoczesne nieruchomości mogą zaoferować wtedy maksymalny komfort życia, a także niskie koszty eksploatacji.

Wśród dostępnych ofert znajdują się domy koło Krakowa wolnostojące, domy szeregowe oraz domy bliźniacze – bliźniaki. Różne warianty pod kątem metrażu, lokalizacji, rozkładów pomieszczeń pozwalają na dobranie nieruchomości optymalnej.

Domy pod Krakowem na rynku wtórnym

Alternatywą są domy koło Krakowa dostępne na rynku wtórnym, czyli sprzedawane przez obecnych właścicieli. 

Nieruchomości te są w różnym stanie technicznym i można znaleźć wśród nich zarówno domy względnie nowe, niewymagające kosztownych remontów, jak i te, które przeznaczone są do całkowitego odremontowania.

Jakie są zalety domów koło Krakowa?

Wybór nieruchomości koło Krakowa jak domy z rynku pierwotnego lub wtórnego zapewnia wiele korzyści. Dlaczego warto zdecydować się na taką transakcję?

Klienci decydujący się na takie rozwiązanie najczęściej wskazują na poniższe zalety:

  • Niska cena nieruchomości – dotyczy zarówno rynku pierwotnego, jak i wtórnego,
  • Łatwy dojazd do centrum miasta – z wykorzystaniem własnego pojazdu lub komunikacji miejskiej, pociągów,
  • Zielone otoczenie – prosty i szybki dostęp do wielu terenów zielonych, zachęcających do rekreacji,
  • Rozbudowana infrastruktura – wiele miejscowości pod Krakowem zapewnia łatwy dostęp do przedszkoli, szkół, różnych usług.

Jak znaleźć najlepszy dom pod Krakowem?

Aby znaleźć najlepsze domy koło Krakowa, warto przede wszystkim zwrócić uwagę na nieruchomości, które dostępne są obecnie na portalach z ogłoszeniami online. Również aktualne oferty publikowane są na stronach internetowych deweloperów realizujących inwestycje pod Krakowem.

Zakupienie domu zlokalizowanego w podkrakowskiej miejscowości może być zatem bardzo dobrym wyborem dla singla, pary albo dla rodziny. Duży wybór nieruchomości, także nowych, niskie ceny, piękne okolice powodują, że to coraz częściej podejmowana decyzja.