Jak wypromować bloga

Codziennie w Internecie pojawiają się nowe blogi. Większość z nich szybko umiera śmiercią naturalną. Ich autorzy tracą nimi zainteresowanie, nie umieją przyciągnąć do siebie potencjalnych czytelników. Jak wypromować bloga?

Jak wypromować bloga?

Jak wypromować blogaNad tym pytaniem zastanawia się każdy początkujący bloger. Zwłaszcza jeśli nie ma żadnego doświadczenia w tej dziedzinie. Pierwszym naszym krokiem w promocji bloga powinny być regularne, wartościowe wpisy. Wtedy przyzwyczajamy naszych odbiorców do naszego bloga. Wyrabiamy w nich nawyk czytania. Staje się to dla nich swoistą rutyną, jak zakup ulubionej gazety. Dlaczego regularne pisanie jest takie ważne? Ponieważ świat Internetu nie znosi próżni. Jeśli przestaniemy dodawać posty regularnie, to nasi czytelnicy odejdą. Prawdopodobnie bezpowrotnie.

Promowanie bloga w mediach społecznościowych

Kolejny krok w promocji to media społecznościowe. Mało kto wyobraża sobie w dzisiejszych czasach codzienne funkcjonowanie bez Instagrama czy Facebooka. Warto wykorzystać te dwa najpopularniejsze portale do promocji naszego bloga. Zwłaszcza, że założenie kont jest bardzo szybkie, proste i nie kosztuje ani grosza. Na Facebooku czy Instagramie będziemy mogli bezpośrednio kontaktować się z naszymi odbiorcami.Dzięki temu stworzymy więzi. Przestaną być i być anonimowymi nickami w Sieci, a my staniemy się dla nich kimś bliskim.

Jeżeli znamy dobrze jakiś język obcy, to warto zamieszczać w nim wpisy. Zwiększamy szanse, że nasz blog dotrze to szerszego grona odbiorców, także tych, dla których polski nie jest językiem ojczystym…

Współpraca z innymi blogerami

Kolejny sposób na promocję naszego bloga to wpisy gościnne na blogach innych autorów. Zwłaszcza tych, którzy są od nas popularniejsi i bardziej doświadczeni. Taki artykuł gościnny musi być zawsze najwyższej jakości. Wszak świadczy on nie tylko o nas, ale też o osobie, która użyczyła nam miejsca na swoim blogu. Możemy też komentować wpisy innych bogerów. Pamiętajmy jednak aby miały one jakąś wartość merytoryczną. Nikt nie lubi spamerów…

Zadbajmy też o dobre pozycjonowanie naszego bloga. Im wyżej na liście w przeglądarce, tym większa szansa, że potencjalny czytelnik zostanie z nami na dłużej.

Możemy też organizować konkursy z nagrodami dla naszych czytelników. Przecież każdy z nas lubi rywalizację i otrzymywanie czegoś za darmo.

Kilka słów podsumowania…

Promocja bloga to bardzo odpowiedzialne zadanie, które zabiera sporo czasu. Mało kto zostaje gwiazdą Internetu z dnia na dzień, a jeśli już ta sława jest bardzo nietrwała. Dlatego jeśli chcemy skutecznie wypromować naszego bloga i na dłużej zagościć w domach naszych czytelników, to musimy opracować całą strategię promocyjną. Im więcej metod promocyjnych wdrożymy tym większe szanse, że nasz blog stanie się prawdziwym hitem.