Czy pracownicy potrzebują firmowego kelendarza?

kalendarz
calendar, notepad and smart phone on office desk.

Wielu pracodawców zastanawia się nad zasadnością zakupu kalendarzy firmowych dla pracowników. To z założenia ma być rozwiązanie praktyczne, ułatwiające im ich codzienną pracę i co najważniejsze dotrzymywanie wyznaczonych wcześniej terminów. Czy rzeczywiście zakup kalendarza dla pracowników jest dobrym rozwiązaniem? O czym powinien pamiętać pracodawca, wybierając kalendarz firmowy 2023 dla swoich pracowników?

Zalety i wady firmowych kalendarzy

Nie ma wątpliwości co do tego, że największą zaletą kalendarzy jest ich wszechstronność. Wiele osób posiada je w swoim domu, przydają się także w szkole, bibliotece czy biurze. Śmiało, można stwierdzić, że stosowanie kalendarzy będzie zasadne wszędzie tam, gdzie istotne znaczenie mają daty. Czy warto kupować pracownikom kalendarze? Jak najbardziej tak. Ich posiadanie pozwoli pracownikom na wygodniejszą pracę, skuteczne monitorowanie i planowanie zadań do wykonania w taki sposób, by mógł on wywiązać się ze swoich zawodowych zobowiązań w odpowiednim terminie.

Kalendarz biznesowy 2023 (https://www.lediberg.com.pl/kalendarze-1/formaty/format-a4) nie jest dużym wydatkiem dla pracodawcy, za to dla pracowników stanowi użyteczne narzędzie, z którego mogą korzystać wygodnie przez cały rok. Co ważne, taki kalendarz poza tym, że będzie użyteczny dla pracownika, może stanowić dodatkową formę reklamy. Wystarczy umieścić na okładce logo firmy czy symbole, które się z nią kojarzą. Personalizacja kalendarzy jest naprawdę prosta i daje wiele możliwości, z których chętnie korzysta coraz więcej pracodawców.

Kalendarze umieszczane w gabinetach pracowników, z dobrym projektem i najważniejszymi informacjami o firmie to bardzo dobra forma reklamy, pod warunkiem że umieszczona zostanie w miejscu dobrze widocznym dla potencjalnych partnerów biznesowych i klientów. Kolejnym ciekawym pomysłem na promocje firmy mogą być kalendarze kieszonkowe, które zostaną przekazane pracownikom, którzy następnie będą je ofiarować klientom jako prezent po udanej transakcji.

Jaki kalendarz wybrać?

Na rynku funkcjonuje wiele sklepów oferujących spersonalizowane kalendarze, więc pracodawca, których chce sprawić taki prezent swoim pracownikom i dodatkowo reklamować swoją firmę nie będzie miał większego problemu z ich znalezieniem. Kalendarze można dowolnie personalizować i zmieniać okładki, więc można nieco pobawić się kreatywnością w ich projektowaniu. Ciekawym pomysłem jest również zaznaczanie w kalendarzu ważnych dat dla firmy czy urodzin pracowników (to miły gest od pracodawcy).

Kalendarz dla pracowników to doskonałe rozwiązanie nie tylko do uporządkowania ich pracy. To również jeden ze sposobów na promowanie działalności firmy i skuteczną jej reklamę.