Co powinienem zrobić, jeśli moja osobista pożyczka została odrzucona?

moja osobista pożyczka

Ważne jest, aby zrozumieć, dlaczego Twoja aplikacja została odrzucona. Poproś pożyczkodawcę o informację zwrotną. Jeśli powodem odrzucenia był Twój raport kredytowy, pożyczkodawca może poinformować Cię, z którego organu sprawozdawczości kredytowej korzystał, a Ty możesz to dalej zbadać.

Rozmowa z pożyczkodawcą

Przy kolejnym wniosku warto porozmawiać z pożyczkodawcą o swojej zdolności kredytowej i perspektywach przed złożeniem wniosku. Może on wskazać, czy należy poprawić swoją sytuację przed ponownym złożeniem wniosku. Rozważ złożenie wniosku u innego pożyczkodawcy, ponieważ może on mieć inne kryteria oceny. Jednak ponowne złożenie wniosku może nie być idealnym rozwiązaniem, dopóki nie zrozumiesz, dlaczego Twój poprzedni wniosek o pożyczkę osobistą został odrzucony.

Zbuduj swoją ocenę kredytową

Przed złożeniem kolejnego wniosku o pożyczkę osobistą, warto poprawić swoją ocenę kredytową. Może to zająć trochę czasu, ale pamiętaj, że pożyczkobiorcy z wyższą punktacją są uważani przez pożyczkodawców za mniej ryzykownych i mają większe szanse na otrzymanie pożyczki. Ponieważ pożyczkodawcy zazwyczaj chcą współpracować z pożyczkobiorcami wysokiej jakości, ci z wyższą oceną kredytową mogą mieć większą siłę przetargową i mogą zaoszczędzić pieniądze w dłuższej perspektywie.
Jak mogę poprawić swoją ocenę kredytową i zdolność kredytową?

Przejrzyj swój raport kredytowy 

Raporty kredytowe można zazwyczaj uzyskać bezpłatnie od większości dostawców internetowych, chyba że potrzebujesz szybko kopii lub prosisz o nią częściej niż raz w roku. Zapoznaj się z listą danych w raporcie kredytowym i poszukaj błędów. Jeśli zauważysz błędy, skontaktuj się z odpowiednim dostawcą usług kredytowych lub agencją sprawozdawczości kredytowej, aby je naprawić.

Rozważ spłatę wszystkich długów, które możesz spłacić. Im mniej masz długów lub im mniej pieniędzy jesteś winien, tym lepiej możesz wyglądać w oczach kredytodawców. Jeśli to możliwe, dokonaj dodatkowych spłat, aby szybciej uregulować długi. Wyrób sobie nawyk płacenia na czas takich rzeczy, jak czynsz, spłata kredytu hipotecznego, rachunki i karty kredytowe. Pamiętaj, że opóźnienia w płatnościach mogą również wpłynąć na Twoją ocenę kredytową – ostrzega https://pozyczkolog.pl/.

Oszczędzaj pieniądze 

Kredytodawcy chcą sprawdzić, czy masz pozytywne nawyki finansowe, w tym terminowe płacenie rachunków i posiadanie odpowiedniej ilości oszczędności w banku. Jeśli jesteś w stanie wykazać się takimi nawykami, Twoja zdolność kredytowa i negocjacyjna może wzrosnąć.

Zbyt krótki okres kredytowania

Czas trwania pożyczki osobistej może wynosić od 1 do 7 lat. Chociaż preferowane jest, aby okres ten był jak najkrótszy, to czasami zbyt krótki okres może również utrudnić zakwalifikowanie się do otrzymania pożyczki. Chociaż krótszy okres kredytowania oznacza niższe koszty odsetek, przekłada się to również na wyższe EMI rozłożone na stosunkowo krótszy okres. 

Brak stabilności

Kredytodawcy chętnie sprawdzają również stabilność Twoich dochodów, aby ocenić Twoją zdolność do spłaty kredytu. Jak donosi https://pozyczkolog.pl/, jeśli stwierdzą, że nie masz stabilnego dochodu, najprawdopodobniej odrzucą Twoją aplikację. Aby to ustalić, sprawdzają oni Ciebie i firmę, z którą współpracujesz. 

Firma, w której pracujeszPożyczkodawcy preferują pożyczkobiorców, którzy mają stały dochód i pracują w renomowanej organizacji. Obecnie większość pożyczkodawców już podzieliła firmy na różne kategorie lub stopnie od wysokiej lub najbardziej renomowanej do najmniej renomowanej. Praca w renomowanej firmie może automatycznie zwiększyć Twoje szanse na uzyskanie zatwierdzenia pożyczki w porównaniu do kogoś, kto pracuje w firmie, która należy do niskiej kategorii.

Materiał partnera