Folia bąbelkowa – niezbędnik biurowy i magazynowy

Folia bąbelkowa

Materiał nazywany powszechnie folią bąbelkową to rozwiązanie, które pozornie jest bardzo proste. Z drugiej jednak strony, mimo swojej prostoty jest ono bardzo przydatne w codziennym funkcjonowaniu biur oraz magazynowych. Skąd wynika taki stan rzeczy?

Wykorzystanie folii bąbelkowej w biurze oraz na magazynie

Folia bąbelkowa jest w dwudziestym pierwszym wieku powszechnie wykorzystywana w celu zabezpieczenia wysyłanych paczek. Materiał ten cechuje się bardzo silnymi właściwościami izolacyjnymi. Dzięki temu może on nie tylko pełnić funkcję amortyzującą podczas upadku przesyłki na ziemię czy uderzenia o inne twarde powierzchnie. Folia ta (czasem określana również jako folia pęcherzykowa) to także dobry sposób na ochronę materiału przed szkodliwym wpływem wilgoci. W niektórych przypadkach – na przykład podczas transportu gorących potraw przez kurierów – może on nawet ochronić owinięty obiekt przed zimną temperaturą.

Z tego powodu folia bąbelkowa to obowiązkowy element podczas pracy magazynów, sklepów internetowych, biur itd. Jest ona użytecznym narzędziem wszędzie tam, gdzie pakowany jest towar do wysyłki. Jest to niezwykle ważne, ponieważ często zdarza się, że przesyłka ma dużą wartość pieniężną. Aby uniknąć ewentualnych sporów z odbiorcami uszkodzonego towaru, warto wykorzystać tego typu folię ochronną do zabezpieczenia transportowanego towaru. Jest to rozwiązanie stosunkowo niedrogie (zazwyczaj koszt folii o długości wynoszącej nawet sto metrów nie przekracza kilkudziesięciu złotych), które pozwala jednak na zmniejszenie ryzyka zniszczenia towaru.

W zależności od potrzeb, wielkości przesyłki czy specyficznych cech towaru, folia może zostać wykorzystana do owinięcia towaru z zewnątrz bądź wypełnienia pustej przestrzeni – to ostatnie rozwiązanie jest stosowane wówczas, gdy transportowany towar zostanie umieszczony w zbyt dużym pudełku.

Wszystkie te powody sprawiają, że folie bąbelkowe to doskonały sposób na usprawnienie pracy w magazynach i centrach dystrybucyjnych. Wbrew pozorom, może być to także cenne rozwiązanie do biura. Materiał ten jest wykorzystywany nawet przez urzędy pocztowe – tzw. koperty bąbelkowe są chętnie wykorzystywane przez nadawców.

Folie bąbelkowe – podsumowanie

Folia bąbelkowa to niezwykle użyteczne rozwiązanie, które pozwala na zabezpieczenie wrażliwych przedmiotów przed uszkodzeniami mechanicznymi. Z drugiej strony, choć jest to dobry sposób na ochronę przesyłki przed zniszczeniem, to warto zaopatrzyć się także w inne niezbędne elementy (np. dobrej jakości kartony do pakowania towarów).

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*