Auto na raty – czy to możliwe?

auto na raty

Samochód to przede wszystkim mobilność, która gwarantuje wygodę i oszczędność czasu, co w dzisiejszych czasach jest priorytetem dla bardzo wielu osób. Jest to kluczowe zarówno dla firm, które muszą perfekcyjnie wykonywać swoje usługi, a także dla celów prywatnych, które chcę zdecydowanie podnieść komfort swojego życia. Jest jednak także druga strona medalu – samochód to produkt przede wszystkim drogi, na który trzeba przeznaczyć spore oszczędności.

Gotówka czy raty, a może kredyt z banku?

Nowe samochody ogląda się zawsze z dużą przyjemnością i tak samo je nabywa – jedyną kwestią, która powoduje przyspieszone bicie serca, jest ich cena. Koszt zakupu nowego samochodu to zawsze duży wydatek i nie na każdą kieszeń. Najtańsze nowe samochody to koszt co najmniej kilkudziesięciu tysięcy, ale niekoniecznie są to modele, które sprawdzą się na przykład w rozwijającej się firmie – być może potrzebuje ona reprezentacyjnego samochodu, a przy tym wygodnego i ekonomicznego takich marek. Oszczędności zgromadzone na koncie mogą być niewystarczające, dlatego warto rozejrzeć się za innymi alternatywami, które nie obciążą budżetu firmowego czy domowego, a umożliwią rozwój firmy lub wyposażą nasze gospodarstwo domowe w wymarzony model samochodu. Jedną z takich możliwości jest auto na raty z VW FS, które nie będą zagrożeniem dla firmowych dochodów czy prywatnych kont. Koszty za samochód, który będzie wydajnie służył celom firmowym lub prywatnym, nie są wysokie i zawsze dostosowane do możliwości osoby czy firmy, która decyduje się na takie rozwiązanie. Ponadto rozwiązania leasingowe dla firm to także wiele korzyści finansowych, ponieważ auto na raty można wrzucić w koszty uzyskania samochodu. Dzięki temu taka umowa jest jeszcze bardziej korzystna. Jeszcze innym sposobem na nabycie sprawnego i wygodnego samochodu jest zaciągnięcie kredytu. Czy kredyt to dobre rozwiązanie? – Tylko i wyłącznie wtedy, gdy ktoś lubi wiązać się długoletnią umową z bankami. Ponadto trzeba do tego również posiadać zdolność kredytową, co czasami bywa problemem.

Auto na raty – korzyści

Jeśli jesteśmy ograniczeni finansowo, to nie możemy sobie pozwolić na każdy samochód, a zdecydować się możemy jedynie na model, który wpisuje się w nasz firmowy lub prywatny budżet. Także zaciągnięcie bardzo wysokiego kredytu tylko po to, aby nabyć wymarzony samochód, może być obarczone sporym ryzykiem. Nieco inaczej wygląda sprawa, gdy decydujemy się na auto na raty – wtedy możemy pozwolić sobie tak naprawdę na dowolny model, który najlepiej wpisuje się w potrzeby naszej firmy czy prywatne. Nabycie nowego samochodu dla firmy to zdecydowany krok ku temu, aby wpłynąć na jej wizerunek. Porządny samochód firmowy to nie tylko sprawniej i lepiej wykonane obowiązki i usługi, ale również zdecydowana poprawa jej wizerunku. Warto więc zadbać o ten istotny aspekt swojej firmy, który istotnie przełoży się na większą ilość zadowolonych klientów. Auto na raty takie to także znacznie mniej formalności niż te, które czekają nas przy zaciąganiu kredytu. Cała transakcja odbywa się znacznie szybciej i sprawniej. Ponadto wiele niezbędnych czynności można dokonać w sposób online, co w dzisiejszych czasach po prostu świadczy o pełnym profesjonalizmie firmy. Nie każdy ma czas na poświęcenie wielu dni i godzin na załatwienie niezbędnych formalności kredytowych. Jeśli więc przed Tobą lub Twoja firmą zakup niezbędnego samochodu, to warto rozważyć i porównać co najmniej kilka możliwości, jakie obecnie dostępne są na rynku nowych samochodów i wybrać tę, która niesie najwięcej pewnych korzyści więcej dowiesz się na: https://kalkulator.vwbank.pl/poradnik-finansowy/klient-indywidualny/auto-na-raty-5-rzeczy-o-ktorych-musisz-wiedziec.