Dlaczego pieniądze nie dają szczęścia?

Jeżeli chodzimy do pracy, tylko po to aby otrzymać należące się nam wynagrodzenie i pokryć swoje wydatki, to nie jest to idealny układ.
To forma przekupstwa.

Pieniądz w relacji z człowiekiem

Ktoś płaci nam za robienie czegoś co on chce, a my w tym czasie mielibyśmy ochotę robić zupełnie co innego.
Wszystko co zmusza nas do słuchania poleceń przełożonego, to obraz możliwej biedy, niezapłaconych rachunków, i pustej lodówki.

Pieniądz występuje tutaj w relacji między pracownikiem a szefem.
Jak się okazuje, niematerialne rzeczy takie jak uznanie, kompetencja, odpowiedzialność i szacunek, mają dla nas większe znaczenie jeśli chodzi o własne poczucie wartości.

Jeżeli chodzi o ilość naszej gotówki warto jest pamiętać o jednej kwestii. Spora ilość osób myśli, że kiedy podwoi swoje miesięczne wynagrodzenie, to mogą wówczas kupować bardzo drogie i lepsze rzeczy, i będą szczęśliwsi. To jednak nieprawda.

Trzeba oczywiście zaznaczyć, że w dzisiejszych czasach bez pieniędzy nie da się godnie żyć. Stałe obawy o zaspokojenie podstawowych potrzeb, są źródłem stresu i źle wpływają na nasze samopoczucie. Pamiętajmy, wzrost zarobków nie równa się wzrostowi szczęścia.

Satysfakcja z pracy

Wyjścia z rodziną, czy znajomymi do droższych klubów czy restauracji niż za zwyczaj, nie sprawią, że staniemy się szczęśliwsi niż byliśmy, a takie wyjścia byłyby równie przyjemne co dotychczasowe.
Ludzie identyfikujący swoją pracę, tylko z zarabianiem pieniędzy, rzadko czerpią z niej satysfakcję.
Zawsze znajdziemy kogoś do porównania, kto ma lepsze mieszkanie, czy szybsze i droższe auto.

Pieniądze mogą być użyte do wielkich celów, ale mogą stać się też naszym zniewoleniem.
Wiele osób zarabiających naprawdę duże sumy pieniędzy, wciąż mają poczucie, że zarabiają za mało.

Ponad 79% ludzi w Polsce nie lubi swojej pracy. Różni pracownicy mają inne podejście do tej samej branży. Tam gdzie inni widzą swoje powołanie, reszta widzi tylko pieniądze. Wiedzmy, że to jak odbieramy wykonywaną przez nas pracę, siedząc w niej prawie codziennie po osiem godzin, męcząc się i czekając na jej koniec, marnujemy dużą część swojego życia.

Dla człowieka w pracy najważniejsze są trzy wartości, sens, energia i relacje.